↑ Наверх

Очередь на два дня

  • 13 Ноября 2017 г. в 10:03
  • 50 комментариев
  • 2094 просмотра
Правительственная комиссия начала отбор кандидатов на должность министра туризма Бурятии



В Улан-Удэ стартуют конкурсные собеседования кандидатов на должность министра туризма Бурятии. Ко встрече с высокой комиссией допущены 36 кандидатов из 42 подавших заявку, семь человек "отсеяны" по формальным критериям. Собеседования продлятся два дня 13 и 14 ноября

Как сообщает tUday.ru, очередность кандидатов определяется сроками подачи документов в комитет госслужбы Администрации главы и правительства Бурятии. Таким образом, первым собеседование проходит Алексей Тогошиев.

Результаты конкурса будут объявлены только вечером 14 ноября пока не будут заслушаны все 36 кандидатов. Несмотря на количество претендентов, к очному тестированию по методологии РАНХиГС будут допущены три кандидата. При равенстве голосов, возможен вариант с 4 и более, как на должность министра культуры.

Конкурсная комиссия состоит из 15 членов:

ФИО

Должность

1.

Зураев Игорь Иванович

Заместитель Председателя Правительства Республики Бурятия по экономическому развитию, председатель Комиссии

2.

Дагбаин Балта Балданович

Заместитель Руководителя

Администрации Главы Республики

Бурятия и Правительства

Республики Бурятия по вопросам

кадровой политики и государственной службы, заместитель председателя Комиссии

3.

Кушнарев Анатолий Григорьевич

Председатель Комитета Народного Хурала РБ по экономической политике, использованию природных ресурсов и охране окружающей среды

4.

Бальжиров Баир Гвибалович

Председатель Общественной палаты РБ, Заслуженный врач РФ, кандидат медицинских наук, кандидат юридических наук

5.

Пластинина Любовь Федоровна

Член общественного совета при Минэкономики РБ, член консультационного Совета женщин при Главе РБ, помощник уполномоченного по правам человека РБ, директор ООО «Центр Старообрядцев»

6.

Гармаев Денис Викторович

Руководитель ООО «Корпорация вкуса», председатель Правления РОО содействия и поддержки индустрии услуг и сервиса «Байкальское гостеприимство».

7.

Измайлов Андрей Викторович

Председатель Правления Бурятского регионального союза туриндустрии, лауреат премии Правительства Российской Федерации, заслуженный работник сферы обслуживания Республики Бурятия

8.

Жалсараева Рада Дамбаевна

Директор ООО «Солонго», эксперт по классификации средств размещения, заслуженный работник культуры Республики Бурятия

9.

Хамнаева Нина Ивановна

Заведующий кафедрой «Социальный и технологический сервис» ВСГУТУ, доктор технических наук, профессор

10.

Подлеснов Вячеслав Федорович

Заместитель председателя Совета старейшин при Главе РБ

11.

Акчурина

Анна Владимировна

Заместитель председателя Государственно-правового комитета Администрации Главы Республики Бурятия и Правительства Республики Бурятия

12.

Мещеряков Сергей Александрович

Председатель Контрольного комитета Главы Республики Бурятия

13.

Жанчипова Цыжип Бадмадоржиевна

Заместитель председателя Комитета государственной службы и кадровой политики Администрации Главы Республики Бурятия и Правительства Республики Бурятия, секретарь Комиссии


Loading...

Также читайте

"Язык матери - наше богатство"
  • 22 Октября в 11:51
  • 33 комментария
Всё добровольно
  • 22 Октября в 11:33
  • 13 комментариев
Надежда умирает последней
  • 22 Октября в 08:51
  • 24 комментария
Лень заморачиваться?
  • 20 Октября в 09:40
  • 53 комментария
"Обслуживания нет никакого"
  • 19 Октября в 19:50
  • 36 комментариев
13.11.2017 11:34
Гость
Зачем так упираться в туризм, делать отдельное министерство? Кому так хочется сделать Бурятию проходным двором? У нас и так уже все вытоптано и заплевано. Почти все уже задействованы в ублажении пришельцов. Ни умнее, ни богаче от этого мы не станем. Кто-нибудь остановит это всеобщее стремление остаться дикарями в стеклянных бусах?
Цитировать
13.11.2017 11:48
Гость
Туризм нам преподносят как некую панацею по спасению экономики Бурятии.. Такое вполне допустимо , но не раньше , чем лет через 25 , а скорее всего 50... Так что берите любого министром и не играйтесь с выборами, всё равно всю работу связанную с туризмом будет делать частный бизнес , а не ваше министерство ...
Цитировать
13.11.2017 11:54
Гость
возьмите уже балданова и закройте эту тему. какой министр - такой и туризм будет)
Цитировать
13.11.2017 12:17
Гость
Гость: Зачем так упираться в туризм, делать отдельное министерство? Кому так хочется сделать Бурятию проходным двором? У нас и так уже все вытоптано и заплевано. Почти все уже задействованы в ублажении пришельцов. Ни умнее, ни богаче от этого мы не станем. Кто-нибудь остановит это всеобщее стремление остаться дикарями в стеклянных бусах?
У Хурала полностью мозги отключены. Не могут выбрать экономические приоритеты. Лучше бы эти деньги отправили и подняли села Бурятии. Туризм у нас может развиваться как вспомогательный бизнес, но не основная отрасль экономики. Сы не Италия, Франция, Испания, не Москва в конце концов. Все эти "достопримечательности" - Итэгелов, башку Ленина, семейских, прыжки фольклорных коллективов можно изучить за два-три дня. Больше смотреть нечего. Цыденов пошел по пути наговицына. Будут вбухиваться деньги в песок под названием "Байкальская гавань", пойдет распил, скандалы, но туризма как такового - здорового - полезного и для них, и для экономики не будет.
Цитировать
13.11.2017 12:21
Гость
МНЕ ИНТЕРЕСЕН ИЗМАЙЛОВ. ГДЕ СТАВИТЬ ЛАЙКИ ЗА ЕГО ФАМИЛИЮ?
Цитировать
13.11.2017 12:24
Гость
Гость: МНЕ ИНТЕРЕСЕН ИЗМАЙЛОВ. ГДЕ СТАВИТЬ ЛАЙКИ ЗА ЕГО ФАМИЛИЮ?
Единственно реальная кандидатура , как профессионал и человек..
Цитировать
13.11.2017 12:35
Гость
Гость:
Гость: МНЕ ИНТЕРЕСЕН ИЗМАЙЛОВ. ГДЕ СТАВИТЬ ЛАЙКИ ЗА ЕГО ФАМИЛИЮ?
Единственно реальная кандидатура , как профессионал и человек..
он " за" вип -пенсии голосовал, какой он "человек" ? хапуга!
Цитировать
13.11.2017 12:49
Гость
Гость:
Гость:
Гость: МНЕ ИНТЕРЕСЕН ИЗМАЙЛОВ. ГДЕ СТАВИТЬ ЛАЙКИ ЗА ЕГО ФАМИЛИЮ?
Единственно реальная кандидатура , как профессионал и человек..
он " за" вип -пенсии голосовал, какой он "человек" ? хапуга!
больное, он не мог голосовать, т.к. никогда не был в Худларе, ты попутал его с отцом
Цитировать
13.11.2017 12:52
Гость
Гость:
Гость:
Гость:
Гость: МНЕ ИНТЕРЕСЕН ИЗМАЙЛОВ. ГДЕ СТАВИТЬ ЛАЙКИ ЗА ЕГО ФАМИЛИЮ?
Единственно реальная кандидатура , как профессионал и человек..
он " за" вип -пенсии голосовал, какой он "человек" ? хапуга!
больное, он не мог голосовать, т.к. никогда не был в Худларе, ты попутал его с отцом
просим пардона, перепутал с кушнарёвым.
Цитировать
13.11.2017 14:12
Гость
Гость: Зачем так упираться в туризм, делать отдельное министерство? Кому так хочется сделать Бурятию проходным двором? У нас и так уже все вытоптано и заплевано. Почти все уже задействованы в ублажении пришельцов. Ни умнее, ни богаче от этого мы не станем. Кто-нибудь остановит это всеобщее стремление остаться дикарями в стеклянных бусах?
у нас не таиланд, где на пустыре через полгода снова джунгли, а нас природа восстанавливается сотни и тысячи лет.
Цитировать
13.11.2017 14:27
Гость
дык говорите "Очередь на два дня..."?... тады Хто крайний?... имею, так сказать желание поучаствовать, хотя в эНтом деле я -"ни петь, ни лаять", но при такой конкурсной комиссии - могу реально претендовать на "хлебно место"... однозначно...
Цитировать
13.11.2017 14:52
Гость
Так Андрей Измайлов не учавствует, а так равных ему кандидатов даже рядом не видать
Цитировать
13.11.2017 15:03
Гость
Дамбаев Бальжинима с БГТРК сегодня утром взял интервью у одного их претендентов на пост министра по туризму Билигто Дугарова. Меня интересует это на платной основе? Если нет то почему предпочтение на местном телевидении отдают одному кандидату, а о других не говорят? На телевидение не смог дозвониться.
Цитировать
13.11.2017 15:33
Гость
Да нет. Билигто от хамбы потому Бальжинима Дамбаев старается угодить. Вчера Даши-Доржи Болотов с Ариг Уса прославлял хамбу. Что за телевизионщики такие лизуны? Фу!
Цитировать
13.11.2017 17:26
Гость
Гость:
Гость: МНЕ ИНТЕРЕСЕН ИЗМАЙЛОВ. ГДЕ СТАВИТЬ ЛАЙКИ ЗА ЕГО ФАМИЛИЮ?
Единственно реальная кандидатура , как профессионал и человек..
Дочку Измайлова устроили, теперь очередь сынка?
Цитировать
13.11.2017 20:13
uibpilatov
Нeдaвнo нaткнулcя на блoг чувака кoторый нaкaчал тeлo домa с помощью поясa миоcтимулятoрa, в нaчалe нe пoвeрили, но рeшили с жeной попробовать. Чeрeз недeлю были в шoке oт результaта: помaлeньку уходит пузo, выриcовывaются кубики, подкaчал спину, а жeна убрала в талии пару caнтиметров. Дa и прикoл что нe надo ничeгo дeлать прocтo надeл и включил, дa и пo времeни вcегo 20 минут в дeнь. Этo рeальнo cамый лeнивый и быcтрый cпocоб похудеть и подкaчатьcя, вoт тот блoг --- http://gg.gg/kachok
Цитировать
13.11.2017 21:44
Гость
B cвязи c pезким pостом cмертности oт кypeния, Министерство здравоохранения вело спец. программу, по которой любой житель страны может заказать yникaльное cpедство oт курения c бoльшoй cкидкой, пpепарaт пoмогает в 98% слyчаев, и coвершенно бeзвреден. Пpимер oдного из yчастников http://2qu.ru/smokeout
Цитировать
13.11.2017 23:10
Гость
Полиграф Полиграфович – это как аппарат Фолля в Центре восточной медицины на ул. Линховоина 10. Для для вышибания денег у провинциальных vip-персон или быдломассы...
Цитировать
14.11.2017 06:29
naguchev76
Надоели штрафы ГИБДД? Так, не плати! Есть легальный способ их избежать. Я себе взял такую штуку http://nannoplenka.blogspot.com и теперь вообще забыл о штрафах! Номер автомобиля не видно приборам гаишников никак и они ничего не могут сделать!x
Цитировать
14.11.2017 09:58
Гость
HYst 2017.11.14 fois depuis nike mercurial soccer cleats qu’il la Original Ugg Boots connaissait, il chaussures nike pas cher vit des larmes embuer ses yeux. — Tu es Pandora Store belle, Chaussure Nike Air Max Pas Cher El-Sou… Tes nike sportschuhe yeux Chaussure Air Max sont humides… Timberland Outlet comme les yeux des biches. Il y eut Adidas Yeezy Boost 350 For Sale un UGG BOOTS FOR WOMEN silence. Porportuk Cheap Real Jordans faisait ses préparatifs de Cheap Michael Kors départ. — Suis-je New Air Max 2017 un homme Nike Huarache Womens Cheap juste Air Jordan Retro Sale ? demanda-t-il aux vieux, en Adidas Neo Discount Sale clignotant des paupières, dans la fumée. Tous répondirent en ch?ur nfl store : — Tu es un juste cheap nike air max ! Et Ugg Pas Cher Femme le Air Max Femme silence retomba. DOCUMENTS UNE MORT TERRIBLE par Nike Kyrie Jeremiah Lynch C’est Adidas Shoes Discount Marketplace un pays terrible pour y vivre toute sa Adidas Originals Stan Smith vie, et même Hugo Boss Sale pour y Adidas Superstar Sale Online passer UGG Boots Cheap un hiver. Louboutin Wedding Shoes Il y Jordan Store fait Adidas Originals Superstar si froid, si froid, que l’énergie, l’ambition, nike jordan shoes succombent, canada goose jacket outlet et que Moncler Outlet Online la vie Nike Outlet Store elle-même semble ne pas Air Nike valoir Stone Island Outlet un feu bien chaud Nike Polo Sale et un Yeezy Shoes Discount Marketplace appartement Discount Air Max confortable. Le 18 Air Max Sneakers novembre Nike Air 90 1898, converse store nous arriva Doudoune Moncler Site Officiel à Dawson la Uggs Pas Cher Soldes nouvelle Yeezy Boost Sale Online d’une mort terrible. Pourtant Nike Factory Store nul ne parut s’en étonner ; on Air max levně ne fit aucun Cheap Toms Outlet Store commentaire. Official NHL Jerseys Cela nous parut si naturel, si Ugg Pas Cher En France facilement croyable, zapatos de futbol nike que nous new pandora charms nous rapprochames seulement Bottes Ugg Femme Pas Cher un peu Coach Bags On Sale près toms shoes outlet du feu, Abercrombie and fitch store en Moncler Outlet nous demandant où nous Cheap Louboutin Heels serions Pandora Official Website l’hiver suivant. Un mineur remontait Nike Air Max Sale le Pandora Store Klondike à dix milles de Descuentos Nike là pour aller Cheap Nike Huarache à newest lebron shoes sa mine. Nike Store Or, le Negozi Pandora Klondike est alimenté par un grand nombre de sources dont les eaux, riches en soude, descendent des collines pendant ugg factory outlet l’été. Elles Air Max Pas Cher sont adidas store si Yeezy Men puissantes qu’elles résistent à Pandora Style Beads toutes les températures et Michael Kors Outlet ne sont jamais adidas outlet complètement モンクレール レディース obstruées. Toms Outlet Online Il Discount TOMS est probable que la Canada Goose Outlet soude ou l’alcali Nike Roshe Run Sale que Nike Online Store renferment TOMS STORE leurs chaussure basket homme eaux Michael Kors Clearance en retardent la Nike Air Max Cheap congélation. Aussi il Nike Free Run 5.0 Womens n’est Nike Air Huarache For Sale pas Pandora Outlet Store rare, lorsque l’on marche sur nike air le bord de botas de futbol la Cheap True Religion Jeans glace qui womens nike air max touche à la rive, de Adidas Yeezy Cheap sentir Canada Goose Online Store la couche Adidas Originals Sale de cheap uggs glace Pandora Store Sale mince se Discount Christian Louboutin Shoes fondre sous les pas pandora jewelry store et de Nike Air Sneakers s’enfoncer dans les Air max dam eaux Nike Air Pas Cher alcalines. Doudoune Moncler Femme Pas Cher à nike sb stefan janoski l’endroit nike tn pas cher où le Vans Black Sneakers malheureux mineur s’enfon?a, il n’y louboutin heels avait pandora beads pas Nike Air Women plus de six pouces Michael Kors d’eau. Il Chaussure Nike Pas Cher lui fut Jordan Shoes For Cheap donc Nike Air Shoes facile de Jordan Sneakers For Sale sortir de là. TOMS SHOES OUTLET Il ジョーダン スニーカー courut sans Cheap Retro Jordans For Sale perdre de temps vers TOMS For Sale un nike sneakers fourré Jordan Shoes Air[/u
Цитировать
14.11.2017 18:27
mayakovbo
Нeдaвнo нaткнулcя на блoг чувака кoторый нaкaчал тeлo домa с помощью поясa миоcтимулятoрa, в нaчалe нe пoвeрили, но рeшили с жeной попробовать. Чeрeз недeлю были в шoке oт результaта: помaлeньку уходит пузo, выриcовывaются кубики, подкaчал спину, а жeна убрала в талии пару caнтиметров. Дa и прикoл что нe надo ничeгo дeлать прocтo надeл и включил, дa и пo времeни вcегo 20 минут в дeнь. Этo рeальнo cамый лeнивый и быcтрый cпocоб похудеть и подкaчатьcя, вoт тот блoг --- http://gg.gg/kachok
Цитировать
15.11.2017 16:10
Гость
Wholesale Shoes,Replica Watch,Replica Handbags,Fashion Watch,Fashion Belts,Replica Shoes replica hublot watch replica cartier watch replica baume mercier watch [URL=http://www.dagewatches.ru/replica-glash
Цитировать
16.11.2017 19:27
Гость
Гость:
Гость:
Гость: МНЕ ИНТЕРЕСЕН ИЗМАЙЛОВ. ГДЕ СТАВИТЬ ЛАЙКИ ЗА ЕГО ФАМИЛИЮ?
Единственно реальная кандидатура , как профессионал и человек..
Дочку Измайлова устроили, теперь очередь сынка?
Опять с кем-то путаете измайловых, никогда не было дочки.Андрей - один сын у папы. Хотя откуда деревенским, которые живут в здесь 20-30 лет всех знать. Вот и путают Измайлова с Кушнаревым.
Цитировать
16.11.2017 21:17
Гость
Откуда у вас такое презрение и ненависть к деревенским? Зачем вы этим портите имидж Андрея? За счет деревни, кстати, он и зарабатывает. Не надо так писать.
Цитировать
20.11.2017 22:58
ГостьЦитировать
21.11.2017 14:33
ГостьЦитировать
21.11.2017 16:22
Гость
me adc11.21black friday sales WebDesign kate spade outlet sale online store coach factory outlet online salomon hiking shoes michael kors official site boulder shoes Air Max Homme Jewelry Armoire - Official New jordans Nike Free 7.0 oakley sunglasses australia online outlet sale jimmy choo shoes for sale Nike Free canada goose outlet online sale Nike Air Jordan Hommes Kevin Durant Shoes michael kors online mk outlet pandora bracelet charms black friday offers moncler us payless shoes online Kaufen Nike Air Max 1 kate spade handbags jimmy choo outlet online coach outlet store online oakley sunglasses birkenstock gizeh birko shoes online sale Jewelry Armoire - Official hermes outlet sale coach australia Nike Blazers Mid mens seiko watches ups shipping chrome hearts jewelry kate spade outlet online sale kate spade outlet online sale michael kors outlet online sale kate spade bags Nike Dunk SB kanye west shoes sale online tiffany yeezy boost 350 puma shoes online under armour outlet sale under armour sale boots sunglasses online store pandora jewelry prada uk pandora rings under armour outlet store chaussure new balance femme MIZUNO Shop US kate spade outlet store tiffany jordan shoes Coach Outlet oakley frogskins coach outlet online Black Friday Amazon Nike Air Max TN Zales Jewelry store moncler jackets ray ban sunglasses outlet Air Max LTD Femme kate spade bags sale Family Name Research under armour shoes sale jimmy choo australia online sale puma outlet online sale Coach Outlet Store Wholesale Outlet Sale rayban justin chrome hearts canda clb shoes online payless shoes store kate spade oulet online sale louis vuitton outlet moncler down jackets kate spade online sale Air Jordan Retro 3 Premier Jewelry. - Official ray ban prescription glasses asics gel michael kors pandora rings Nike TN Enfant kate spade nike shoes yeezy shoes 350 louis vuitton purse pandora charms school bags Online Oyun sunglasses hut online shoes,shoes online escarpins michael kors outlet online sale eznara.com coach factory outlet chrome hearts jewelry for men burberry outlet online store ray ban sunglasses burberry outlet burberry outlet sale store am thuc michael kors outlet online Brighton Jewelry - Official balenciaga outlet sale Abercrombie Nederland adidas yeezy shoes michael kors bags coach handbags outlet Air Max TN Homme Jordan Flight The Power michael kors outlet sale ray ban outlet jimmy choo shoes online kate spade uk store swatch watches for men pandora bracelet charms Doxycycline Louis Vuitton belts ugg slippers online sale Nike Air Max pandora charms sale clearance adidas verkauf nike outlet online sale ray ban sunglasses Prada bags burberry outlet online sale yeezy boost 350 black Brighton Jewelry - Official payless shoes for sale coach outlet louis vuitton outlet online store coach online pandora official site sunglasses online black friday deals [url=ht
Цитировать
28.11.2017 16:45
Гость
Jiangsu Province, the original member of the Standing Committee was suspected what running shoes for flat feet running shoes do i need running shoes asics coach running shoes new balance Doudoune moncler outlet shoulder bag best running shoes running shoes nike of Ruihai company was running shoes sale investigated running running shoes brands shoes for kids in Tianjin had ' [Global Times reporter Wei Lai] Tianjin bombings caused the world's attention. nike what running shoes to buy running shoes for men lebron 13 mujers According to running shoes on sale the relevant which running shoes cheap running watch departments of the insiders on the cappotti-moncler-uomo 21st of the 'Global Times' can running lose belly fat running shoes store reporter confirmed that running shoes best once served are running shoes good running shoes for women for hiking three provincial party secretary, Jiangsu Province, the original Standing Committee Zhao Shaolin was running running shoes black shoes altra arrested on suspicion of bribery was sentenced adidas big tongue to investigate. His son Zhao Jin in Tianjin will running shoes barefoot running make can running cause back pain you lose weight Binhai how running helps will running reduce belly fat Development Zone, coach cases illegal acts are asics running shoes being thorough new balance running shoes investigation, whether and 8.12 Guorui bombings are more or less implicated, the current parties nike shoes outlet are still in the investigation running shoes adidas process. Jiangsu Province, the original Standing Committee, nike foamposite one the Secretary-General adidas equipment Zhao Shaolin last October due to the bribery was arrested for bribery investigation, 14, gilet moncler China's highest procuratorate has officially announced the decision, according to the Jiangsu Provincial Standing Committee, Secretary-General Zhao Shaolin suspected of bribery investigation And take coercive measures. Case investigation work is in progress. According to nike air vapormax the official close to the mujeres-air-jordan-9 situation of the 'Global Times' reporter confirmed that Zhao Shao Lin's son Zhao nike air vapormax Jin in the construction of the Tianjin Development Zone is the local do anything they want. Zhao Shaolin, Zhao Jin and Tianjin Development Zone and Tianjin bombing between the various subtle relationships are being closely investigated and investigation process. The specific situation is currently unable to disclose. Everything is in accordance with the law and procedures in the process.
Цитировать
07.12.2017 12:23
Гость
"Our judgment of cappotti-moncler-donna the quality of down jackets mainly come down stuffing, the following to talk about some commonly used methods:         Touching or Moncler di sconto twisting with hand, downy velvet feather touch when moncler-kids there is a soft feeling (feel and the thickness of the fabric material has a relationship). Yurong Fu cashmere content of about 90% can only touch a very small amount of hair terrier, with the reduction of cashmere content, the amount of hairy stem also increases, the more the greater the termperster, the worse the quality, with the thumb and index finger respectively On the down products on both piumini-moncler-2011 sides of the twist, will feel more and more thin, nike air max flyknit but it is difficult to rub open, which is a good quality performance; if suddenly rubbed open, indicating moncler coats poor quality; if a thick layer of rub does not scarpe nike stefan janoski open, it is likely Is polyester cotton.       The down products flat press, out of the air, if the quality is good, then a few seconds to restore the status quo (down cashmere containing high, fluffy degree), on the contrary, when patted with dust or fluff drill, indicating poor quality goods, Gently tap down jacket, look at the stitch, if there is no dust overflow as a good product, if nike air huarache uomo the dust overflowing for the smash hair or putty made of shoddy products.       This scarpe nike donna fluffy down jacket effect is very magical, take our own, a lot of down jacket is a store in the warehouse pressure, just took out a light section of the warehouse down jacket moncler jackets for piumini-moncler-2012 men (write the article with this article) , Was very thin pressure, and then hang a day with a hanger, miraculously moncler-donna fluffy (not all down jacket will achieve this fluffy nike air max 90 donna degree), is this figure, guess scarpe nike uomo how he is?       Some light models down jacket can take a look at the light, you can see the filler on the fabric projection, whether the shape of the down and fluff can see clearly, but also a way to judge.       With a hand down jacket weight, usually short paragraph down jacket weight 300g-400g, feel very light, and then judge according to polyvore girls setsMoncler Outlet the size of the volume, under normal circumstances, light weight, bulky, indicating high cashmere content, fluffy, quality Well, and some down jacket has supporting pouch, fluffy down jacket can be loaded into the pouch.       Smell a little odor, poor quality down jacket due to unfilled filler and fabric will have unpleasant odor, (duck is omnivore, velvet has a smell of smell, although treated can be eliminated, but it is said that the taste of a year or two can be reversed Comes out, but also tolerable, and geese are herbivores, velvet does not smell anything.)"
Цитировать
11.12.2017 16:07
Гость
<br />"""Fables: Egg hit the stone Once upon a time, there was a small egg, <a href="http://www.nikevans.com/running-shoes-c-29.html">new nike running shoes</a> it is a bragging king, everywhere imaginary virtual 'experience.' One day my little egg blew <a href="https://www.moncleru.co.uk/moncler-coats-c-1.html">moncler coat sale</a> open: 'When I was 2, <a href="http://www.nikevans.com/nike-air-max-c-19.html">nike air max running shoes</a> I defeated the ferocious eagle; when I was 5, I defeated the terrible poisonous snake; and when I was 8, it was even worse, Claiming to be the king of the diamond is also I gently hit a split cracked! 'Listening to the experience of small <a href="https://www.moncleru.co.uk/moncler-coats-c-1.html">moncler coat</a> eggs, everyone invariably cast his envious eyes. At this time, <a href="https://rainahuang.polyvore.com/">polyvore girls sets</a>the stone girl really can not listen to it, stood out, disdain for the little eggs, said: <a href="https://www.nikemaxs.co.uk/mens-nike-air-max-2010-c-31.html">nike air max 2010</a> 'Egg brother, <a href="https://www.moncleru.co.uk/">moncler sale</a> diamond is our ancestors, extremely hard, you? Next life!' Small eggs heard furious, I thought: 'You little girl, dare <a href="https://www.nikemaxs.co.uk/">cheap nike air shoes</a> to look down upon me like this, I saw you do not hit the frail!' So he said: 'You little girl, you dare to duel with me, look <a href="http://www.nikevans.com">women's nike shoes</a> at me when not The youngest blooming ass! <a href="https://www.nikemaxs.co.uk/nike-air-max-2012-c-37.html">air max 2012</a> 'Stone girl said:' Well, who are afraid who I accept! 'So the very next day, the little egg came to the stone girl home, fight it. Stone girl to see the formation of small eggs, not at all nervous. I saw it calmly stood there, smiled and said to the little egg: 'egg brother, come on! I accept your challenge!' Little Eggs look at the stone girl this look, angry two sudden violence, A bite, one headed towards the stone girl hit! The result is a small egg broken, stone girl is intact. Since then, the eggs are no longer daring arrogance, there will be, we now know the phrase 'eggs hit the rock - I do not know the power of' a break!<br />""<br />"<br /><br />"<br /><br />
Цитировать
11.12.2017 16:19
Гость
"""""""Fabled little camels defeated by nike free 5.0 nike air stones A sturdy camel, walking in the boundless wilderness, accidentally broken Chaussures Nike pas cher by a hard stone, blood flow down the foot. There are flocks of wild birds on the African wilderness nike roshe run mid raptor, as well nike air max 180 Cheap Nike Air Max as the red ant, black ants nesting high in ant nests, are cheap nike shoes busy looking for food. As Air Jordan Pas Cher the bloody camel enters the wilderness, the hyena pounces upon it and the Great eagle flies down to peck at its body. In a moment, the camel nike air max flyknit was bitten air max nike pas cher bloody. Camels flew around, want to get rid of hyenas and big golden eagle, but it hit a few feet high ant nest. Hundreds of thousands, millions nike kd basketball shoes of ants nike air max thea immediately climbed its body, the Sac de voyage pain fell to the ground. Afar ants smell the bloody taste, but also mighty came, each biting a bit from the camel flesh. Poor camels, no matter how they roll, get rid of hordes of ants, while the camels have no strength, and only an ants bite on the camels. Two days later, polyvore girls setsa complete camel skeleton lay in the African wilderness. How come the camel did not think of sac a dos coach it, a stone pierced the foot, actually made it into a skeleton. Similar situations in real life have occurred. As the saying goes: 'All over the sea are over, but in the small river ditches.' Many times, we are not defeated by sac coach affaires pas cher a strong adversary, but lost on seemingly trivial things. In life, sometimes a detail negligence, a little Marque sac homme mistake, it may lead to drowsiness."""" """
Цитировать
16.12.2017 10:07
Гость
"The donkey and the princess met the donkey on the east bank of the river. Princess had crossed the river, there are waiting to marry her prince in the castle of Hexi. The zapatillas nike mujer river is not deep, but she wore a beautiful wedding dress, she was afraid of the river will soak her dress. Donkey said: 'Do cheap adidas shoes you Nike Air Max want me to pack you in the past?' 'Thank you, I think the prince will pick me up.' The princess smile to answer. A long time, no one came, the princess sits on the shore, sadly sigh. When she glanced past the donkey, the donkey laughed: 'Now I hope I pack you in the past?' 'No.' The princess still refused. The sky is late, cool hit, donkey break the silence: 'Let me pack you across the river, I will give you three words of love Proverbs.' Princess thought, riding a donkey. The donkey solemnly said to her: 'Remember you can not cry when I carry you, pandora 2017 and your tears will make me overwhelmed.' polyvore girls sets The donkey walked towards the river. down jackets and coats Princess suddenly remembered donkey promised love motto, donkey told her: 'people love only others in the first love, after love is all love yourself.' Don slowly walk light, it was steady, the princess rest assured, hug Donkey neck, feel warm. 'Do you like me to cross the river?' Donkey asked. 'Like,' the princess smiled. 'I also like to carry you this way, hoping to go on like this.' The donkey's voice reveals melancholy in tenderness. Princess smile quietly fall asleep. She made a dream princess often do: she kissed the donkey, and then the donkey became a prince, since the prince and princess live Christian Louboutin talon happily together. When she woke up and saw still donkey laden with her slow light - the fairy tale is a fairy tale, donkey is not a prince, waiting to marry her prince in the Castle of Hexi. Her hurt tears dripping on the donkey body, the donkey seems to be suddenly burned, fierce Yang hoof neighing, provoking spray thousands of princess dress wet. Princess angry, she did not say anything, since the donkey back down, walked alone to the other side of the chaussures nike wading water. Donkey did not make any reservations or explanations, but also turned around and nike chaussures returned straight to Hedong - where there is a young, beautiful, waiting to marry the girl waiting across the river. 'Love is unique, but lover is not the only one.' Donkey suddenly said to the princess, 'This is the second motto.' The princess burst into tears and moncler coats the river was cold and heart-broken. She finally walked to the other side, the beautiful dress has been completely wet. nike discount She was unable to sit down on the shore, curled up sadly cry. Donkey will have Coach bags 2017 to walk back to the east coast. new balance pas cher Princess suddenly down jackets and coats remembered there is a motto donkey did not say, shouting: 'Please adidas chaussures tell me the last motto.' Donkey looked at her coldly and said: 'I love my love.' And then waiting to cross the river The girl walked. Princess, is the reality of you; the prince, is everyone's dream lover; donkey, is waiting for you at the side of the person, though mediocre, but can accompany you to live the storm of life. If you are sad because someone you love, not because someone who chaussure nike 2017 loves you, then your heart will hurt those who love you, and then lose his love, but also hurt yourself. Cherish eyes ah!"
Цитировать
19.01.2018 14:33
Гость
YLQ <P>stench washington wizards spread in birkenstock outlet the michael kors air. calvin klein Tears and tears mizuno running of the louboutin folks mont blanc pens waved burberry outlet online their hands, polo ralph lauren when the nike air force fertilizer birkenstock taschen deutschland well.The longchamp handbags summer ralph lauren of christian louboutin shoes Ziri nike free shoes River swarovski australia that baseball jerseys year michael kors outlet online sale attack, lunette oakley pas cher I oakley sunglasses outlet almost ferragamo erased her ray ban sunglasses outlet a beautiful kevin durant shoeskobe bryant shoes piece. oakley sunglasses Folks rayban sunglasses who ralph lauren labor fendi outlet online for kobe bryant jersey six converse chucks months crop oakley failure, beats audio Wang burberry handbags River nfl cowboys sigh, adidas shoes helpless. fitflop For baseball bats the cheap jerseys vicious exploitation nfl buccaneers of nike roshe nature, Ziri River katespade outlet people new balance did prada outlet not new balance sit hollister still, puma outlet store the hogan tax tory burch sale levied converse on agriculture true religion jeans outlet tax timberland outlet side, burberry outlet online self-reliance reform cheap ray ban a mcm outlet month coach factory outlet online to guciheaven start wholesale handbags a fisherman. charlotte hornets jersey White barbour women jackets rice, free run fluffy ralph lauren factory store crabs nfl ravens went asics to burberry Shanghai coach outlet online Small coach outlet Tizi michael kors bags picky table, pandora bracelets dipped oakley in the north face green nike air onions sauce, prada sunglasses chewing michaelkors.com thigh north face crab, free running comfortable; black stone island store and babyliss yellow adidas superstar gorgeous grumble, black tommy hilfiger online shop fish, nike air white c&c beanies wholesale belly big versace outlet turtle, pandora boneless silverfish north face jackets is ray ban sunglasses caused coach outlet sale by ua stephen curry red-eye Great adidas.se Eel nfl saints traveled nike free run the hollister clothing store sea nfl jets to the michael kors outlet online sale east of longchamp taschen East cleveland cavaliers jerseys Japan, fed cheap oakley sunglasses a small Japan; kanye west shoes lake replica handbags full polo ralph lauren outlet of yellow-billed giuseppe zanotti duck, white coach factory outlet online duck cruising, it is said that one after tommy hilfiger outlet stores two months fred perry to hollister kids Nanjing, a go beats by dre to dsquared2 shoes Beijing, metropolis shoes on sale lords eat ralph lauren onlineair max 90 little roshe run Wine, coach factory outlet online wiping lacoste polos his mouth kate spade outlet duck air max 95 oil, roche run Link michael kors purses happy. hollister co At the same michael kors purses hour, converse outlet under ferragamo outlet the louboutin outlet scorching rayban sun, air max on vans outlet the nike free shoes banks of the ray ban sunglasses sub-day, michael kors v?skor the nfl lions young longchamp outlet boy puffed in asics gel the lunette ray ban pas ch