↑ Наверх

Их осталось трое

  • 15 Ноября 2017 г. в 09:41
  • 86 комментариев
  • 1860 просмотров
В Бурятии завершился второй этап конкурса на должность министра туризма республики



Собеседование с кандидатами продлилось два дня 13-14 ноября. Всего ко второму туру после проверки формальных критериев были допущены 37 кандидатов

По итогам второго этапа открытого конкурса на должность министра туризма РБ в тройку лидеров вошли:

Мария Бадмацыренова, заместитель председателя Комитета экономического развития и туризма г.Улан-Удэ, набравшая 11 голосов;

Евгений Нечаев, индивидуальный предприниматель - 8 голосов;

Гэсэр Доржиев, руководитель туристического агентства «Гэсэр-Тур» – 6 голосов.

Собеседование с кандидатами продлилось два дня, 13-14 ноября. Всего ко второму туру после проверки формальных критериев были допущены 37 кандидатов.

Собеседования с претендентами проводила конкурсная комиссия во главе с зампредом правительства по экономическому развитию Игорем Зураевым. Соискателям задавались вопросы о перспективах развития отрасли, знании бюджетного процесса, федеральных целевых программ и другие.

На конкурс изначально было подано 43 заявки. После первого этапа шесть кандидатов отсеялось из-за несоответствия таким требованиям, как наличие высшего образования, стажа работы в отрасли и управленческой деятельности.

Открытый конкурс на посты министров здравоохранения, экономики, культуры, туризма, спорта и молодежной политики был объявлен по поручению Главы Бурятии Алексея Цыденова. Лидеры конкурсов пройдут обязательное тестирование, лучшие результаты будут представлены на рассмотрение Главе Бурятии.

Loading...

Также читайте

Свои, не китайцы
  • 13 Июля в 16:47
  • 97 комментариев
Читайте мелкий шрифт
  • 13 Июля в 12:16
  • 23 комментария
Удержать "Победу"
  • 13 Июля в 10:33
  • 23 комментария
Воры, уклонисты и лжецелители
  • 13 Июля в 10:11
  • 124 комментария
"Могу съесть их очень-очень много"
  • 12 Июля в 20:39
  • 265 комментариев
15.11.2017 11:18
Местная жительница
За Гэсэра!......Думаю, что должен себя показать и раскрыть? Тут нужен не чинушка со знанием компа и каких-нибудь постановлений и нормативов ( это пускай заместитель этим заморачивается), а новатор. Передовик. Человек, который сможет открыть двери Бурятии для всего мира. И сделать это как-то необычно? А чинушка что? Чинушка привык попу в кресле греть и ничего позитивненького от него ждать не стоит. Ну что-то там происходит, да происходит, зарплату платят и ладно. Наши чинушки ленивые и тормознутые! Боятся новшеств, как черт ладана. Привыкли работать по классической схеме, особо не переусердствовать в работе. Болото.
Цитировать
15.11.2017 11:23
Гость
А вообще на хрена эти "конкурсы"? Заняться больше нечем?
Цитировать
15.11.2017 11:28
Гость
раньше был резерв кадровый, люди прошедшие производство, управление коллективов. А сейчас кто больше пообещал и радужнее рассказал того и ставят.
Цитировать
15.11.2017 12:09
Местная жительница
Ну что мерзкие? Опять авария, опять прорвало!.....Опять бедные люди остались без воды!
Цитировать
15.11.2017 12:14
Гость
Конкурс по каким критериям? У кого самые липкие руки?
Цитировать
15.11.2017 12:24
Гость
Город с населением 450 000 тыщ , а республики и миллиона нет , а министров , депутатов , чиновников и иже с ними министерств , ведомств, агентств и прочих бюрократических контор как в американском штате с населением в 10 000 000 и экономикой превышающей весь бюджет РФ .. Куда их плодят , кто содержит , какой от них прок , это самая большая загадка нашей действительности..
Цитировать
15.11.2017 12:27
Гость
Местная жительница: Ну что мерзкие? Опять авария, опять прорвало!.....Опять бедные люди остались без воды!
Ну а чо хотела? Варяги надрываются, налоговые рекорды ставят, а патриоты земли бурятской кроят копейки, один Бредний город не потянет
Цитировать
15.11.2017 12:33
Местная жительница
Гость:
Местная жительница: Ну что мерзкие? Опять авария, опять прорвало!.....Опять бедные люди остались без воды!
Ну а чо хотела? Варяги надрываются, налоговые рекорды ставят, а патриоты земли бурятской кроят копейки, один Бредний город не потянет
Титаник патриот?..... это из теории невероятного. Мадама его одна из самых богатейших дам, среди всех жен чиновников и депутатов России. Патриотично!......Жаль Куриленко уехал, он бы этот рейтинг подправил!
Цитировать
15.11.2017 12:54
Гость
Местная жительница:
Гость:
Местная жительница: Ну что мерзкие? Опять авария, опять прорвало!.....Опять бедные люди остались без воды!
Ну а чо хотела? Варяги надрываются, налоговые рекорды ставят, а патриоты земли бурятской кроят копейки, один Бредний город не потянет
Титаник патриот?..... это из теории невероятного. Мадама его одна из самых богатейших дам, среди всех жен чиновников и депутатов России. Патриотично!......Жаль Куриленко уехал, он бы этот рейтинг подправил!
Номер один тебе в помощь
Цитировать
15.11.2017 13:50
Гость
Гость: Город с населением 450 000 тыщ , а республики и миллиона нет , а министров , депутатов , чиновников и иже с ними министерств , ведомств, агентств и прочих бюрократических контор как в американском штате с населением в 10 000 000 и экономикой превышающей весь бюджет РФ .. Куда их плодят , кто содержит , какой от них прок , это самая большая загадка нашей действительности..
Такая постановка вопроса - автоматически заносит тебя в список сепаратистов, т.к. ты предлагаешь превратить СТОЛИЦУ в заштатный город "мухосранск" и тем самым наносишь ущерб великой BURYATYA. Хотя наводит на определенные мысли и размышления. Население Москвы на 1 января 2017 года составляет 12 380 664 человек согласно данным Росстата от 10.03.2017 г. Город разделен на 12 административных округов и 146 районов. Центральные органы власти Москвы - правительство (мэр и девять заместителей) 29 департаментов, 14 управлений и 9 комитетов. Численность государственных гражданских служащих исполнительной власти города Москвы и аппарата мэра и правительства составляет 20.890 человек. Численность постоянного населения г. Улан-Удэ, по предварительным данным, на 1 января 2017 года составила 431,9 тыс человек. Вот и посчитай, какое бремя несет наше население на содержание чиновничьего аппарата.
Цитировать
15.11.2017 14:35
Гость
Если сопоставить количество госслужащих с общим числом населения, то получится, что чиновником в BURYATYA является, в среднем, каждый 130-ый гражданин. От численности экономически активной части населения чиновники составляют 1,19%. По данным сайта www.baikal-media.ru/news/politics/258603/ количество чиновников составляет 2,7 процента от численности занятого населения BURYATYA. В среднем на 1000 человек постоянного населения республики приходилось 12,2 работников органов государственной власти и местного самоуправления всех ветвей власти и уровней управления. Среднемесячная заработная плата работников в федеральных органах и органах госвласти BURYATYA, по состоянию на 2013 г., составила 41513 рублей, местного самоуправления – 26337 рублей. После последних инфляционных индексаций, для себя любимых, заработная плата чиновников значительно повышена.
Цитировать
15.11.2017 19:29
Гость
Ещё не решился вопрос с министром культуры, а все знают, что им будет ничтожный глухоманец Турбянов, а директором колледжа вечно озабоченная Дугарова.
Цитировать
15.11.2017 20:04
Гость
Гость: Ещё не решился вопрос с министром культуры, а все знают, что им будет ничтожный глухоманец Турбянов, а директором колледжа вечно озабоченная Дугарова.
А Дугарова это кто?
Цитировать
15.11.2017 23:58
poiliyateu
Недавно наткнулся на блог чувака который накачал тело дома с помощью пояса миостимулятора, в начале не поверили, но решили с женой попробовать. Через неделю были в шоке от результата: помаленьку уходит пузо, вырисовываются кубики, подкачал спину, а жена убрала в талии пару сантиметров.Да и прикол что не надо ничего делать просто надел и включил, да и по времени всего 20 минут в день. Это реально самый ленивый и быстрый способ похудеть и подкачаться, вот тот блог --- https://kachook.blogspot.com
Цитировать
16.11.2017 07:19
Гость
Сплошная профанация, а не конкурс. Как эта Мария с недостаточным опытом работы во де была допущена ко второму конкурсу? Было требование опыта не менее 5 лет, а Марии якобы 7, но три года из этого она дома с ребёнком просидела, итого 4 года!!!! Это млять как вообще?!
Цитировать
16.11.2017 07:34
Гость
Местная жительница: За Гэсэра!......Думаю, что должен себя показать и раскрыть? Тут нужен не чинушка со знанием компа и каких-нибудь постановлений и нормативов ( это пускай заместитель этим заморачивается), а новатор. Передовик. Человек, который сможет открыть двери Бурятии для всего мира. И сделать это как-то необычно? А чинушка что? Чинушка привык попу в кресле греть и ничего позитивненького от него ждать не стоит. Ну что-то там происходит, да происходит, зарплату платят и ладно. Наши чинушки ленивые и тормознутые! Боятся новшеств, как черт ладана. Привыкли работать по классической схеме, особо не переусердствовать в работе. Болото.
А почему не за Евгения? Национальность нетитульная?
Цитировать
16.11.2017 10:06
Гость
зри в комиссию! отсюда и предпочтения. наивняк!
Цитировать
16.11.2017 11:03
Гость
B cвязи c pезким pостом cмертности oт кypeния, Министерство здравоохранения ввело спец. программу, по которой любой житель страны может заказать yникaльное cpедство oт курения c бoльшoй cкидкой, пpепарaт пoмогает в 98% слyчаев, и coвершенно бeзвреден. Пpимер oдного из yчастников http://2qu.ru/smokeout
Цитировать
16.11.2017 11:11
ГостьЦитировать
16.11.2017 13:37
Гость
Гость: Сплошная профанация, а не конкурс. Как эта Мария с недостаточным опытом работы во де была допущена ко второму конкурсу? Было требование опыта не менее 5 лет, а Марии якобы 7, но три года из этого она дома с ребёнком просидела, итого 4 года!!!! Это млять как вообще?!
А у председателя конкурсной комиссии какой стаж?
Цитировать
16.11.2017 16:14
Гость
Реальный и достойный министр по туризму это Андрей Измайлов, ему трудно подобрать конкурента, но жизнь устроена по другому, он это знает, и видно унижаться не стал
Цитировать
16.11.2017 18:17
Гость
Гость: Реальный и достойный министр по туризму это Андрей Измайлов, ему трудно подобрать конкурента, но жизнь устроена по другому, он это знает, и видно унижаться не стал
просто человек хорошо знает клановость в нашей республике и не стал подставляться для унижения .Зачем ему выстёбываться перед этой комиссией,им на грязную потеху?
Цитировать
17.11.2017 05:20
Гость
B cвязи c pезким pостом cмертности oт кypeния, Министерство здравоохранения ввело спец. программу, по которой любой житель страны может заказать yникaльное cpедство oт курения c бoльшoй cкидкой, пpепарaт пoмогает в 98% слyчаев, и coвершенно бeзвреден. Пpимер oдного из yчастников http://2qu.ru/smokeout
Цитировать
17.11.2017 16:04
Гость
20171117lck prada bags michael kors outlet online canada goose jackets michael kors outlet mulberry handbags tory burch outlet online supra shoes oakley sunglasses wholesale coach outlet michael kors outlet clearance fitflops oakley sunglasses wholesale polo ralph lauren coach outlet online coach outlet prada sunglasses michael kors outlet clearance cheap oakley sunglasses cheap ray ban sunglasses true religion jeans canada goose outlet online nike air max 90 nhl jerseys for sale canada goose uk michael kors outlet swarovski outlet store pandora outlet birkenstock shoes canada goose jackets michael kors outlet ysl outlet online michael kors outlet tory burch outlet online uggs outlet longchamp handbags valentino shoes michael kors outlet online coach outlet online cheap nhl jerseys coach factory outlet fitflops sale clearance ed hardy clothing kobe bryant shoes tory burch outlet canada goose outlet store polo shirts ugg outlet blackhawks jerseys mac tools canada goose parka coach factory outlet michael kors handbags outlet fred perry polo canada goose outlet store christian louboutin outlet lacoste outlet michael kors outlet coach outlet online ray ban sunglasses outlet michael kors outlet clearance ferragamo outlet nhl jerseys uggs outlet cazal sunglasses tory burch outlet michael kors outlet nike roshe run giuseppe zanotti outlet air max shoes coach outlet uggs canada ugg boots swarovski outlet coach outlet store online canada goose outlet online nike free running kate spade outlet online links of london puma outlet michael kors outlet online mlb jerseys mulberry outlet mulberry bags coach outlet online canada goose jackets mac outlet true religion jeans coach outlet online coach factory outlet michael kors outlet mulberry handbags nike shoes uk true religion jeans oakley sunglasses wholesale hermes outlet uggs outlet uggs on sale hermes belt cheap ray bans canada goose jackets canada goose jackets mont blanc outlet michael kors outlet online nfl jerseys wholesale ray ban sunglasses outlet longchamp pliage ralph lauren outlet michael kors outlet burberry outlet kate spade outlet online herve leger outlet mulberry outlet逗号mulberry handbags outlet ugg boots clearance michael kors handbags herve leger dresses ferragamo outlet burberry outlet michael kors outlet online ralph lauren polo coach outlet polo ralph lauren shirts ugg clearance coach outlet online coach outlet online jordan shoes christian louboutin michael kors handbags coach outlet store mulberry sale coach outlet mulberry bags kd shoes coach factory outlet nike air huarache coach outlet store online michael kors outlet ugg outlet ugg outlet store ugg outlet christian louboutin outlet cheap ugg boots moncler coats ferragamo shoes [url=http://www.coachoutletonli
Цитировать
17.11.2017 19:00
chenyingying
cheap uggs canada goose outlet polo shirts men pandora outlet michael kors outlet online nike air jordan 4 lacoste polo coach outlet coach outlet online polo ralph lauren outlet nike air max fred perry clothing pandora rings canada goose jackets true religion outlet cheap oakley sunglasses moncler jackets pandora jewelry canada goose outlet adidas outlet online mulberry bags coach outlet canada goose jackets kate spade outlet nike shoes canada goose michael kors outlet online pandora jewelry kate spade handbags mbt shoes ugg outlet mbt shoes michael kors outlet canada goose outlet store polo ralph lauren michael kors outlet online ralph lauren uk ugg boots clearance moncler outlet fitflops sale clearance cheap nfl jerseys christian louboutin pandora bracelet ugg boots clearance ugg outlet ralph lauren polo shirts canada goose jackets ugg outlet cheap ugg boots ugg outlet coach outlet online christian louboutin coach outlet online ugg boots outlet ralph lauren outlet ray ban sunglasses canada goose outlet online adidas yeezy canada goose outlet store uggs outlet coach factory outlet pandora outlet coach outlet online store canada goose outlet coach factory outlet cheap oakley sunglasses true religion outlet ralph lauren michael kors outlet clearance ugg outlet ralph lauren polo outlet adidas outlet online canada goose outlet michael kors outlet online michael kors outlet christian louboutin outlet adidas superstar shoes uggs outlet online canada goose sale canada goose uggs on sale mbt outlet michael kors handbags nike shoes polo ralph lauren outlet online mbt outlet air jordan 4 retro michael kors outlet clearance ralph lauren polo ray ban sunglasses for men moncler jackets ugg boots fitflops sandals ugg boots uggs outlet cheap oakley sunglasses uggs outlet ugg outlet canada goose jackets michael kors outlet kate spade purses canada goose outlet online mbt shoes outlet ralph lauren mont blanc outlet ugg outlet canada goose outlet pandora jewelry coach factory outlet prada outlet store polo ralph lauren canada goose jackets nmd adidas uggs outlet ralph lauren outlet coach outlet store online canada goose outlet store adidas yeezy ugg outlet cheap nfl jerseys canada goose jackets lebron shoes canada goose outlet ugg outlet online canada goose outlet michael kors outlet ugg outlet store pandora outlet ugg boots outlet kate spade outlet online store true religion jeans cheap ugg boots canada goos
Цитировать
18.11.2017 08:52
Гость
longchamp ugg ugg outlet moncler jacka beats by dre moncler kate spade outlet jordan shoes moncler outlet coach outlet online true religion jeans uggs outlet pandora jewelry ugg boots coach outlet christian louboutin ralph lauren outlet nike store michael kors outlet nike football boots michael kors outlet oakley sunglasses ugg clearance hermes outlet coach factory outlet nike free run nike huarache north face jackets soccer jerseys michael kors outlet canada goose manchester united jersey nike tn polo ralph hermes belt cheap ugg ugg australia mlb jerseys ralph lauren outlet coach outlet coach factory outlet north face jackets clearance nike outlet pandora charms north face prada outlet polo ralph lauren christian louboutin hermes michael kors canada goose ray ban sunglasses pandora charms coach outlet cheap ugg boots kate spade outlet air jordans ugg boots air max jordans salvatore ferragamo ugg canada goose outlet ugg outlet ugg australia michael kors handbags ferragamo canada goose outlet tommy hilfiger canada flip flops cheap nfl jerseys ralph lauren outlet canada goose jordans ray ban sunglasses timberland michael kors handbags north face ugg australia coach factory outlet tory burch outlet louboutin louboutin adidas stan smith canada goose uk ray ban oakley sunglasses cheap ugg outlet sac longchamp air jordan pas cher birkenstock sandals ugg outlet adidas store canada goose outlet canada goose outlet mbt true religion jeans moncler coach outlet coach outlet pandora charms mbt supreme new york ugg outlet ugg outlet oakley sunglasses pandora jewelry uggs outlet mont blanc pens supra shoes nike outlet michael kors polo ralph lauren pandora uk coach outlet flip or flop ugg boots nike factory outlet fitflops canada goose jackets pandora jewelry christian louboutin north face ray ban sunglasses moncler adidas originals birkenstock sandals michael kors outlet ugg outlet canada goose jassen nhl jerseys hollister clothing baseball jerseys ralph lauren outlet nike air jordan oakley sunglasses ferragamo 201711.18wengdongdong
Цитировать
19.11.2017 21:42
Елена Панкратова
Это хорошо конечно и интересно, но одно не понимаю, почему никто не говорит о реальных проблемах. Я работаю воспитателем в детском саду. Зарплата 15 000. Вот как прожить на эти деньги. Когда все дорожает, курс доллара растет, хоть на вторую работу устраивайся, а куда? Что делать, считаешь уже каждую копейку.
Цитировать
19.11.2017 22:20
Анна Скороходова
Елена Панкратова: Это хорошо конечно и интересно, но одно не понимаю, почему никто не говорит о реальных проблемах. Я работаю воспитателем в детском саду. Зарплата 15 000. Вот как прожить на эти деньги. Когда все дорожает, курс доллара растет, хоть на вторую работу устраивайся, а куда? Что делать, считаешь уже каждую копейку.
Пoпрoбуйте работать в интeрнeте в свободное время. Вот самое простое можете тут попробовать заработать 1000-2000 в день…http://xurl.es/qxayn И попутно проходите обучение по coзданию сайтoв или СMM, направлений мнoго. Глaвнoе начать и нe oпускать руки. Или вот несколько вакансий недавно видел в интернет-магазине.....http://xurl.es/hz97n Посмотрите!
Цитировать
20.11.2017 23:19
ГостьЦитировать
21.11.2017 14:30
ГостьЦитировать
24.11.2017 15:48
Гость
2017-11-24 xiaozheng6666 coach canada ralph lauren polo ralph lauren outlet online coach outlet store ugg outlet canada goose outlet store nike outlet oakley sunglasses wholesale nike air max ralph lauren polo shirts christian louboutin ugg boots canada goose jackets ralph lauren polo coach outlet store online canada goose jackets polo ralph lauren polo shirts ray-ban sunglasses mulberry bags canada goose outlet mont blanc pens cheap oakley sunglasses ugg boots clearance uggs outlet cheap ray ban sunglasses michael kors outlet store canada goose outlet ed hardy outlet adidas yeezy shoes cheap ugg boots michael kors outlet polo ralph lauren outlet cheap ugg boots valentino outlet store canada goose jackets coach factory outlet canada goose jackets ugg boots clearance canada goose jackets cheap uggs ugg outlet mulberry bags uggs outlet valentino outlet ugg outlet ferragamo outlet store michael kors outlet online ugg outlet online clearance michael kors outlet online cheap jordans ugg outlet stores uggs outlet polo ralph lauren michael kors outlet clearance mont blanc outlet coach factory outlet canada goose jackets coach outlet store online ray ban sunglasses michael kors handbags adidas nmd canada goose outlet online nike shoes ralph lauren outlet fred perry polo ralph lauren ralph lauren uk pandora jewelry yeezy boost 350 longchamp outlet store michael kors outlet ralph lauren outlet michael kors outlet mulberry uk coach outlet online cheap oakley sunglasses ugg outlet michael kors outlet ugg outlet canada goose outlet mont blanc outlet cheap jordan shoes coach factory outlet michael kors outlet michael kors handbags clearance oakley sunglasses wholesale uggs outlet coach factory outlet online oakley sunglasses wholesale canada goose jackets polo ralph lauren outlet nike outlet store nike outlet ralph lauren sale cheap uggs true religion outlet canada goose jackets ugg boots clearance polo shirts
Цитировать
26.11.2017 19:39
Гость
Coach Factory Outlet , canada goose outlet store , nba jerseys cheap , ray ban canada , cheap nfl jerseys , oakley sunglasses cheap , Michael Kors outlet Online , Ray Ban Sunglasses , michael kors outlet , oakley sunglasses canada , Coach Outlet Store Online , Michael Kors Outlet , longchamps sac , montblanc pens , christian louboutin pas cher , Fitflops , tommy hilfiger outlet , coach factory outlet , sac longchamps pas cher , coach outlet store , Cheap Air Jordans Shoes , Pandora Jewelry Sale , Ray Ban Outlet , Salomon Running Shoes , Nike Air Max , Converse Outlet Store , Adidas Shoes , New Balance Outlet , Asics Sneakers , Giuseppe Zanotti , Ralph Lauren Outlet , Polo Ralph Lauren , adidas yeezy boost , adidas nmd mens , true religion jeans for men , air jordan 11 , swarovski crystal , canada goose , UGG Boots , jordan shoes for men , oakley Outlet , vans outlet store , Coach Outlet Online , nike shoes , ugg outlet store , Ugg Outlet , pandora jewelry , Nike Air Max 2018 , coach outlet store online , Kate Spade Outlet , montblanc , Prada Outlet , Salomon , Moncler Jackets , montblanc , moncler coats , burberry handbags , Vans , under armour outlet , north face outlet , longchamp handbags , fitflop sandals , swarovski , ralph lauren outlet , timberland , uggs outlet , ralph lauren outlet , Timberland Outlet , Cheap Jerseys , Nike Outlet , canada goose jackets , nba jerseys shop , cheap nhl jerseys , under armour , Coach Handbags , cheap nfl jerseys , Christian Louboutin Mens , Adidas NMD XR1 , red bottoms , cheap jerseys , coach outlet online , ugg australia , nike air max 2018 , red bottoms , Adidas Outlet Online , Christian Louboutin Sale , ugg australia , michael kors handbags outlet , ugg outlet , pandora jewelry , ugg boots , swarovski outlet , Ugg Outlet Store , oakley sunglasses , uggs outlet , Coach Outlet , Michael Kors Outlet Online , ugg boots black friday , Coach Outlet , Michael Kors Handbags Outlet , Uggs Outlet , the north face jackets , canada goose outlet , moncler outlet , moncler jackets , moncler outlet online , nike pas cher , uggs outlet , Canada Goose Jackets , North Face Outlet , Ugg outlet , Christian Louboutin Outlet shoes , Coach Outlet Online , Ugg Boots Women , Ray-Ban Sunglasses , valentino sandals , new balance , red bottoms Shoes , Adidas Shoes , Skechers Shoes , Jordan shoes , Asics Shoes For Men , Skechers Shoes , adidas yeezy , Stuart Weitzman Boots , Coach Outlet , Ugg Boots Outlet ,
Цитировать
28.11.2017 16:42
Гость
Li Keqiang running shoes sale congratulated the 20th running shoes on sale meeting of the Pacific nike free 3.0 what running shoes do i need v5 Nuclear Energy Conference (Xinhua) - Premier zapatos running shoes running shoes for high arches cheap nike air Li Keqiang of asics running shoes the State Council congratulated running shoes online the 20th meeting of the Pacific Nuclear running shoes for kids running shoes lightweight Energy Conference in running shoes for overpronation Beijing on the 6th. Li Keqiang said in what running running running running shoes discount shoes for men running shoes asics shoes for women running shoes for plantar fasciitis running shoes barefoot shoes to buy his congratulatory letter that can running cause back pain nuclear science and technology is one cheap nike air max running shoes best 2014 of can new balance running shoes running lose belly running shoes store fat the greatest technological achievements of mankind in the 20th century. running running running shoes black shoes altra shoes new balance parka running shoes for flat feet canada goose langford nike air running shoes brands max canada goose trillium parka The Chinese blauer giacche uomo government attaches great importance to nuclear energy development and insists on running shoes adidas safe and efficient development of nuclear power. In recent years, the design and development of Hualong on the 1st and other best running shoes running shoes nike three generations of nuclear power technology, built a number of nuclear power plants, the establishment of a more nike air max 90 hyperfuse womens christian louboutin pas cher complete nuclear technology Nike Free 3.0 V3 industry system. China is willing to cooperate with all countries in the world on the peaceful adidas boost 2017 use of coach bags for cheap Chaussures Nike pas cher nuclear energy on the basis of equality and mutual benefit and win-win cooperation. Li Keqiang hoped that the participants will focus on the theme of the conference on nuclear energy and the development of the world in depth, explore each other, learn from each other to further strengthen the safety Lebron James 8 development of nuclear energy, industrial cooperation, scientific and technological exchanges and personnel training, and jointly contribute to the peaceful use of nuclear energy. related news
Цитировать
01.12.2017 11:58
chenyingying
ralph lauren outlet discount nike fitflops kate spade outlet michael jordan shoes moncler jacka moncler jackets ugg factory outlet snapbacks hats wholesale nike roshe run nike shoes michael kors outlet clearance burberry outlet canada goose air max michael kors outlet jordans the north face canada goose outlet pandora jewelry ugg outlet nike store uk ugg boots on sale north face outlet coach outlet longchamp outlet coach outlet online michael kors coach outlet store online the north face michael kors outlet online nike outlet pandora charms ray ban outlet coach outlet uggs outlet ray bans flip flops cheap nfl jerseys uggs outlet store oakley vault ugg outlet replica watches ugg outlet oakley sunglasses ugg australia ugg boots clearance pandora charms coach outlet coach outlet online north face louboutin hockey jerseys jordan shoes prada outlet adidas football boots christian louboutin kate spade outlet ugg ugg australia north face ray ban sunglasses nfl jerseys ugg outlet nike air max coach outlet ugg outlet north face outlet ugg boots moncler outlet adidas yeezy ugg boots canada goose ugg boots basketball shoes michael kors nike air max longchamp blackhawks jersey uggs outlet supra shoes supreme true religion uggs outlet uggs outlet timberland canada goose kate spade handbags moncler jassen red bottom shoes cheap nhl jerseys nike air jordan oakley sunglasses ray ban sunglasses nike factory outlet true religion outlet michael kors outlet canada goose outlet baseball jerseys doudoune moncler chenyingying20171201
Цитировать
10.12.2017 15:05
ГостьЦитировать
11.12.2017 16:07
Гость
<br />"""Fables: Egg hit the stone Once upon a time, there was a small egg, <a href="http://www.nikevans.com/running-shoes-c-29.html">new nike running shoes</a> it is a bragging king, everywhere imaginary virtual 'experience.' One day my little egg blew <a href="https://www.moncleru.co.uk/moncler-coats-c-1.html">moncler coat sale</a> open: 'When I was 2, <a href="http://www.nikevans.com/nike-air-max-c-19.html">nike air max running shoes</a> I defeated the ferocious eagle; when I was 5, I defeated the terrible poisonous snake; and when I was 8, it was even worse, Claiming to be the king of the diamond is also I gently hit a split cracked! 'Listening to the experience of small <a href="https://www.moncleru.co.uk/moncler-coats-c-1.html">moncler coat</a> eggs, everyone invariably cast his envious eyes. At this time, <a href="https://rainahuang.polyvore.com/">polyvore girls sets</a>the stone girl really can not listen to it, stood out, disdain for the little eggs, said: <a href="https://www.nikemaxs.co.uk/mens-nike-air-max-2010-c-31.html">nike air max 2010</a> 'Egg brother, <a href="https://www.moncleru.co.uk/">moncler sale</a> diamond is our ancestors, extremely hard, you? Next life!' Small eggs heard furious, I thought: 'You little girl, dare <a href="https://www.nikemaxs.co.uk/">cheap nike air shoes</a> to look down upon me like this, I saw you do not hit the frail!' So he said: 'You little girl, you dare to duel with me, look <a href="http://www.nikevans.com">women's nike shoes</a> at me when not The youngest blooming ass! <a href="https://www.nikemaxs.co.uk/nike-air-max-2012-c-37.html">air max 2012</a> 'Stone girl said:' Well, who are afraid who I accept! 'So the very next day, the little egg came to the stone girl home, fight it. Stone girl to see the formation of small eggs, not at all nervous. I saw it calmly stood there, smiled and said to the little egg: 'egg brother, come on! I accept your challenge!' Little Eggs look at the stone girl this look, angry two sudden violence, A bite, one headed towards the stone girl hit! The result is a small egg broken, stone girl is intact. Since then, the eggs are no longer daring arrogance, there will be, we now know the phrase 'eggs hit the rock - I do not know the power of' a break!<br />""<br />"<br /><br />"<br /><br />
Цитировать
11.12.2017 16:14
Гость
"Fables: Egg hit the stone Once upon a time, there was a small egg, new nike running shoes it is a bragging king, everywhere imaginary virtual 'experience.' One day my little egg blew moncler coat sale open: 'When I was 2, nike air max running shoes I defeated the ferocious eagle; when I was 5, I defeated the terrible poisonous snake; and when I was 8, it was even worse, Claiming to be the king of the diamond is also I gently hit a split cracked! 'Listening to the experience of small moncler coat eggs, everyone invariably cast his envious eyes. At this time, polyvore girls setsthe stone girl really can not listen to it, stood out, disdain for the little eggs, said: nike air max 2010 'Egg brother, moncler sale diamond is our ancestors, extremely hard, you? Next life!' Small eggs heard furious, I thought: 'You little girl, dare cheap nike air shoes to look down upon me like this, I saw you do not hit the frail!' So he said: 'You little girl, you dare to duel with me, look women's nike shoes at me when not The youngest blooming ass! air max 2012 'Stone girl said:' Well, who are afraid who I accept! 'So the very next day, the little egg came to the stone girl home, fight it. Stone girl to see the formation of small eggs, not at all nervous. I saw it calmly stood there, smiled and said to the little egg: 'egg brother, come on! I accept your challenge!' Little Eggs look at the stone girl this look, angry two sudden violence, A bite, one headed towards the stone girl hit! The result is a small egg broken, stone girl is intact. Since then, the eggs are no longer daring arrogance, there will be, we now know the phrase 'eggs hit the rock - I do not know the power of' a break! """""
Цитировать
16.12.2017 10:06
Гость
"The donkey and the princess met the donkey on the east bank of the river. Princess had crossed the river, there are waiting to marry her prince in the castle of Hexi. The zapatillas nike mujer river is not deep, but she wore a beautiful wedding dress, she was afraid of the river will soak her dress. Donkey said: 'Do cheap adidas shoes you Nike Air Max want me to pack you in the past?' 'Thank you, I think the prince will pick me up.' The princess smile to answer. A long time, no one came, the princess sits on the shore, sadly sigh. When she glanced past the donkey, the donkey laughed: 'Now I hope I pack you in the past?' 'No.' The princess still refused. The sky is late, cool hit, donkey break the silence: 'Let me pack you across the river, I will give you three words of love Proverbs.' Princess thought, riding a donkey. The donkey solemnly said to her: 'Remember you can not cry when I carry you, pandora 2017 and your tears will make me overwhelmed.' polyvore girls sets The donkey walked towards the river. down jackets and coats Princess suddenly remembered donkey promised love motto, donkey told her: 'people love only others in the first love, after love is all love yourself.' Don slowly walk light, it was steady, the princess rest assured, hug Donkey neck, feel warm. 'Do you like me to cross the river?' Donkey asked. 'Like,' the princess smiled. 'I also like to carry you this way, hoping to go on like this.' The donkey's voice reveals melancholy in tenderness. Princess smile quietly fall asleep. She made a dream princess often do: she kissed the donkey, and then the donkey became a prince, since the prince and princess live Christian Louboutin talon happily together. When she woke up and saw still donkey laden with her slow light - the fairy tale is a fairy tale, donkey is not a prince, waiting to marry her prince in the Castle of Hexi. Her hurt tears dripping on the donkey body, the donkey seems to be suddenly burned, fierce Yang hoof neighing, provoking spray thousands of princess dress wet. Princess angry, she did not say anything, since the donkey back down, walked alone to the other side of the chaussures nike wading water. Donkey did not make any reservations or explanations, but also turned around and nike chaussures returned straight to Hedong - where there is a young, beautiful, waiting to marry the girl waiting across the river. 'Love is unique, but lover is not the only one.' Donkey suddenly said to the princess, 'This is the second motto.' The princess burst into tears and moncler coats the river was cold and heart-broken. She finally walked to the other side, the beautiful dress has been completely wet. nike discount She was unable to sit down on the shore, curled up sadly cry. Donkey will have Coach bags 2017 to walk back to the east coast. new balance pas cher Princess suddenly down jackets and coats remembered there is a motto donkey did not say, shouting: 'Please adidas chaussures tell me the last motto.' Donkey looked at her coldly and said: 'I love my love.' And then waiting to cross the river The girl walked. Princess, is the reality of you; the prince, is everyone's dream lover; donkey, is waiting for you at the side of the person, though mediocre, but can accompany you to live the storm of life. If you are sad because someone you love, not because someone who chaussure nike 2017 loves you, then your heart will hurt those who love you, and then lose his love, but also hurt yourself. Cherish eyes ah!"
Цитировать
28.12.2017 08:07
Гость
Throw three points is not the whole garage daily work, and don't forget, Stephen curry is the actual team in assists as well as steals, he averaged 6. 7 assists from the regular season, 14 from the league and the playoffs <a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> is averaging 9. 3 assists because the league the first! Let's imagine images, 40 minutes per game inside the Treasury, attack launched dozens of times, there are always several ball he wasn't from the outside, but the soccer ball inside, attracted a double... What will happen and then? There was a man the guy can tell you the answer, <a href=http://www.curry-shoes.com>curry shoes</a> he called clay : Thompson, from the older state warriors, he made in 2010 211 3-pointers, finished third from the league, and that 211 3-pointers, 68 hails from the assists of Stephen curry. 12-13 time of year to contrast the storage area and ray Allen inside '05 -' 06 - Allen into 269 3-pointers, and he could be the Seattle supersonics. Of which year, Allen's 269 associated with 653 three-point shots, opportunity 41. 2%, as Stephen - 272 of 600 photos in his Arsenal, often 45. 3%; That year, Alan ball attack develop 3 ratio is below a quarter, compared together with 38. 6% in data source; That year, Allen's assists the phone number 3. 7, less compared to Treasury for three facilitates. So the outline, the image of the alternative 3-pointers hand down the garage outline: he not only completed the sharpshooter background, his teammates for his creation of free-throw options into; He will also look for opportunities as well, through the ball cutting-edge, stopped for no allows 3-pointer of shots. In addition, he also can cross assists, "create" another glass pitcher - clay - Thompson! Not only can catch vote, will likely urgent stopped, can generate more opportunities to people, this star, unique! I am just <a href=http://www.kdshoes.us.com>kevin durant shoes</a> afraid, just use "striker" two words are already unable to define Stephen curry, must also be in with the "great" rhetoric. Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.net>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.nikehyperdunk.us.com>nike hyperdunk</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.nikefree.us.com>nike free</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.adidasyeezyboost.us.com>yeezy boost</a> <a href=http://www.balenciagashoes.us>balenciaga shoes</a> <a href=http://www.giannisantetokounmpojersey.com>giannis jersey</a> <a href=http://www.adidastennishu.com>adidas tennis hu</a> <a href=http://www.nikezoomvaporflyelite.us>nike zoom vaporfly elite</a> <a href=http://www.kyrie3.com>kyire 3</a> <a href=http://www.nikepg2.us>nike pg 2</a> <a href=http://www.vanssk8hi.us>vans sk8 hi</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.underarmourshoes.us.com>under armour shoes</a> <a href=http://www.kobebryantjersey.us>kobe bryant jersey</a>